AktualnościTelefon i muzyka – kilka istotnych porad

2015-01-14

Telefonów komórkowych używamy nie tylko jako sprzętów, dzięki którym możemy skontaktować się z najbliższymi , albo załatwić telefonicznie jakąś istotną sprawę. Posiadają obecnie zbyt wiele funkcji, by korzystać jedynie z tych dwóch. Częstokroć służą nam na przykład do słuchania na nich muzyki.

Telefony są bardzo wygodnym sposobem odtwarzania dźwięków – wszystko dlatego, że są lekkie, małe i zawsze mamy je ze sobą. Wystarczy wcisnąć kilka przycisków i usłyszymy wybrany utwór. Jeśli weźmiemy ze sobą słuchawki zatopimy się w swoim świecie, nie przeszkadzając nikomu, a jeśli zaopatrzymy się w niewielkie głośniki wspomagające – możemy rozkręcić zabawę nawet na działce przy ognisku.


Aby dźwięki były jak najlepszej jakości, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów:


1. Obudowy na telefon

Wybierajmy takie, które będą miały uniwersalne wejście na słuchawki – dzięki temu ominie nas problem dopasowywania niezbędnych elementów. Łatwiej wybrać odpowiednie głośniki, czy zmienić słuchawki, gdy nasz model nie ma niewymiarowej wtyczki. Nawet dwa milimetry mogą być kłopotliwe.

Niektóre obudowy na telefon posiadają ułatwienia dla użytkowników – umieszczone są na niej przyciski szybkiego wybierania radia, czy dostępu do plików muzycznych. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i baterię.


2. Słuchawki

Możemy wybierać spośród wielu różnych modeli. Najrozsądniej wybrać wersję zakładaną na uszy i nieco wyciszoną. Dzięki temu zadbamy o zdrowie swoich narządów słuchu (wersje douszne i dokanałowe znajdują się bliżej wewnętrznych narządów i mogą je w końcu uszkodzić, jeśli będziemy zbyt często i zbyt głośno słuchać niewłaściwej muzyki) i będziemy mogli jednocześnie raczyć się pięknymi dźwiękami oraz uważać na drodze (całkowite wyciszenie może sprawić, że nie usłyszymy na przykład nadjeżdżającego auta).


3. Głośniki

Głośnik zamieszczony w telefonie jest zazwyczaj dobry, ale lepsze, czystsze i skoncentrowane dźwięki o większej mocy, uzyskamy dokupując odpowiednie głośniki. Zewnętrzne głośniki nie są drogie (oczywiście, wszystko zależy od tego jaką firmę wybierzemy i jakiej jakości oczekujemy). Ceny sięgają wysoko, ale zaczynają się już od około 50 złotych.