AktualnościPrzyjemne z pożytecznym czyli audiobooki w drodze do pracy

2014-09-05
Każdy z nas praktycznie codziennie traci część swojego czasu na dojazdy, czekanie na spotkania lub środki transportu, na . Przynajmniej część tego czasu moglibyśmy z powodzeniem wykorzystać. Sposobem na to może być słuchanie audiobooków.

Audiobooki na razie nie są jeszcze szczególnie popularne, ale z czasem mogą stać się istotną częścią ogólnego rynku książek. Do ich zalet należy przede wszystkim to, że książki ulubionych autorów możemy poznawać praktycznie w każdej sytuacji - wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie słuchawki douszne (np. słuchawki douszne z MojaGalaktyka.pl), kupić audiobook i załadować pliki na swój smartfon. Wtedy w każdej sytuacji, kiedy tylko będziemy mieć chwilę wolnego czasu będziemy mogli oddać się słuchaniu. Co ważne, słuchanie jest znacznie lżejsze i łatwiejsze niż samo czytanie, nie angażuje też tak dużo uwagi, dlatego w różnych codziennych sytuacjach możemy się tym zajmować.

W kontekście alarmów o tym, że Polacy czytają coraz mniej audiobooki wydają się ciekawym rozwiązaniem, które może przybliżyć wielką literaturę zwykłym zjadaczom chleba. No bo co to za wysiłek, włączyć odpowiedni plik w telefonie i założyć słuchawki douszne? Praktycznie żaden. Za to korzyści, które możemy odnieść z takiej formy spędzania czasu mogą być ogromne.

Co ważne, słuchać możemy nie tylko książek z gatunku literatury pięknej, ale również audiobooki, które mają bardziej utylitarny charakter - a więc różnego rodzaju poradniki, książki specjalistyczne czy też kursy pomagające w opanowaniu wiedzy z jakiejś dziedziny (np. kursy językowe). Dzięki audiobookom, słuchawkom dousznym oraz smartfonom jesteśmy w stanie łączyć przyjemne z pożytecznym i dobrze wykorzystywać czas, który i tak codziennie tracimy.

Zainteresowani ciekawe i inspirujące audiobooki znajdą poniżej - polecamy!

Baner