AktualnościPodstawowe rodzaje akcesoriów stabilizujących do tabletów

2014-07-15

Tablety to urządzenia mobilne, które z założenia mamy obsługiwać trzymając je w dłoniach. W pewnych sytuacjach nie jest to jednak możliwe, gdyż mamy zajęte ręce, lub po prostu pozycja naszego ciała nie jest odpowiednia do pracy z tabletem. Wówczas dobrym rozwiązaniem okaże się uchwyt do tabletu, podstawka lub stacja dokująca.

Obecnie możemy wyróżnić kilka typów uchwytu do tabletu. Najbardziej znane są oczywiście samochodowe uchwyty do tabletów, a także uchwyty na biurko. Na biurko możemy użyć także zwykłej podstawki pod tablet, która również może zapewnić mu stabilizację, a także odpowiednie pochylenie ekranu (w nieco mniejszym zakresie niż uchwyt do tabletu, ale czasem to wystarcza).

Innym popularnym akcesorium jest stacja dokująca do tabletu. Jest to urządzenie podobne do podstawki, z tym, że pozwala również na komunikację między tabletem a innym urządzeniem, a także na doładowywanie tabletu. Możemy więc umieścić tablet w stacji, odpalić film i w wygodny sposób oglądać go z pewnego oddalenia.

Najlepszym samochodowym dodatkiem dla właścicieli tabletów jest oczywiście samochodowy uchwyt. W tej kategorii również znajdziemy wiele różnorodnych produktów, m. in. uchwyty do tabletów instalowane na zagłówkach lub uchwyty przytwierdzane do kokpitu kierowcy. Ten dodatek jest szczególnie przydatny dla kierowców, którzy na co dzień korzystają z tabletów w czasie jazdy, np. wykorzystując geolokalizację w tablecie. Tablet zapewnia większy ekran, choć pewnym problemem w niektórych przypadkach może się okazać łączność GPS, gdyż nie wszystkie modele tabletów ją obsługują.