Aktualności


klawiatura laserowa

Prawdziwie epicka klawiatura do urządzeń mobilnych

2014-03-10

Jednym z bardzo ciekawych gadżetów do urządzeń mobilnych jest z pewnością laserowa klawiatura Celluon Epic. Brzmi futurystycznie? I takie jest! Dzięki tego rodzaju akcesoriom możemy po raz kolejny naocznie przekonać się jak wielkie postępy zrobiła technika w ciągu ostatnich lat.

No dobrze, ale czym tak naprawdę jest klawiatura laserowa Celluon Epic? Zewnętrznie produkt wcale nie przypomina tradycyjnej klawiatury. Wygląda raczej jak kamera internetowa lub rodzaj zmniejszonej stacji dysków. Jest to niewielkie urządzenie w plastykowej obudowie, które zmieści się na dłoni. Jednak ten niepozorny sprzęt kryje w sobie niezwykle ciekawe możliwości. Otóż za pomocą łączności Bluetooth nawiązywane jest połączenie z danym urządzeniem docelowym (może to być iPhone, iPad, MacBook lub dowolne inne urządzenie mobilne nowej generacji obsługujące Bluetooth), a na powierzchni znajdującej się przed Celluon Epic wyświetla się… cyfrowa wersja klawiatury.

Projekcja klawiatury jest niezwykle ciekawym zjawiskiem. Oczywiście odpowiada za nią laser. Jeszcze większy "fun" mamy, kiedy okazuje się, że w momencie, gdy zaczynamy dotykać palcami pól odpowiadających konkretnym literkom, te litery pojawiają się na ekranie sparowanego urządzenia! Jest to kolejna z technologii, o których jeszcze kilkanaście lat temu śnili futuryści, dziś natomiast dostępna jest nam “na wyciągnięcie ręki”.

Zalety laserowej klawiatury polegają przede wszystkim na oszczędności przestrzeni - klawiatura może wyświetlać się na dowolnej płaskiej i nieprzezroczystej powierzchni, a kiedy przestajemy z niej korzystać po prostu znika. Jest to również świetny sposób dla osób często podróżujących, a których praca wymaga pisania. Wówczas wystarczy wziąć ze sobą w podróż jedynie swój iPhone i kompaktową klawiaturę laserową, by bez przeszkód móc efektywnie pracować niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Co ciekawe, Celluon Epic oprócz funkcji laserowej klawiatury może również służyć jako cyfrowa myszka komputerowa.