AktualnościJak kupić dobre głośniki bluetooth?

2020-12-14

Głośniki bluetooth stały się w ciągu ostatnich lat niezwykle popularnym urządzeniem, dzięki któremu można wygodnie cieszyć się z muzyki również poza domem. Pomimo dość sporej popularności, nie wielu jednak użytkowników potrafi wskazać, jakimi cechami powinien się charakteryzować dobry głośnik tego typu.

Jakie źródło zasilania?


W przypadku głośników bluetooth (tutaj) można skupiać się na jakości dźwięku, czy też estetyce wykonania, lecz nie przekłada się to w żaden znaczący sposób na to, jak się taki głośnik w praktyce użytkuje. W tym wypadku kluczową sprawą jest to, jakie jest jego zasilanie. Warto w tym puncie kierować się przede wszystkim wybieraniem spośród modeli z akumulatorem, ponieważ choć większe i cięższe, to jednak zapewniają znacznie lepszą wygodę użytkowania. Głośniki na baterie z pewnością są wyraźnie tańsze, lżejsze, a także zawsze można wymienić w nich baterie, gdy się rozładują, lecz ich czas działania jest po prostu bardzo krótki.

Jaka obudowa?


Innego typu bardzo istotną sprawą związaną z takim głośnikiem jest to, jaka jest jego obudowa. Nie chodzi w tym wypadku jednak o to, jaka jest jej ogólna estetyka, kolor czy też faktura, lecz to, jak dobrze jest zbudowana. W przypadku głośnika przenośnego musi być ona naprawdę bardzo mocna i trwała, aby urządzenie nie uszkodziło się po pierwszy upadku. Dobrze również, jeśli będzie wodoodporna, ponieważ w przypadku używania takiego sprzętu poza domem, łatwo jest je poważnie zamoczyć. Gdyby nie wodoodporność, szybko nadawałoby się ono po prostu do wyrzucenia.