AktualnościEkrany w telefonach

2016-09-08

Jeżeli chodzi o telefony to najbardziej popularnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku są obecnie ekrany amoled oraz ekrany IPS.


Ekrany amoledowe

Na rynku dostępnych jest kilka generacji tego rozwiązania, ale najbardziej rozpowszechnionym jest ekran superamoled, który najczęściej stosowany jest w telefonach Samsung. Najważniejsze to poznać zalety rozwiązań amoledowych. Do zalet ekranów amoled należy zaliczyć: bardzo dobry kontrast, niewielki pobór mocy zapewniający dłuższe działanie telefonu na baterii, dobre kąty widzenia, możliwość niewielkiego wyginania ekranu bez jego uszkodzenia. Natomiast jeżeli chodzi o wady to tego ekrany niestety są dość drogie i stosunkowo nietrwałe.


Ekrany IPS

Jeżeli chodzi o ekrany IPS to jest to rozwiązanie, które jest coraz mniej stosowane na obecnym rynku. Jednak rozwiązania te mają wiele zalet jak i niestety sporo wad. Jeżeli chodzi o zalety, to profesjonalne ekrany IPS mogą pochwalić się stosunkowo niskim kosztem produkcji, bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów oraz dobrą widocznością w słońcu. Jednak jeśli chodzi chodzi o wady to ekrany tego rodzaju duża prądożerność oraz fakt, że ekran tego rodzaju jest dość gruby.


Wybór odpowiedniego ekranu jest bardzo ważny dla każdego użytkownika telefonu.