AktualnościProfesjonalna fotografia smartphonem? To możliwe!

2016-07-02

W poszukiwaniu profesjonalnego obiektywu do smartphone'u trafiliśmy na olloclip. Postanowiliśmy sprawdzić, co takiego oferuje marka, która swoje produkty dedykuje przede wszystkim posiadaczom Iphone'ów. My spojrzeliśmy na temat fotograficznym okiem - oto nasze wnioski.


Jeden czy kilka?

Pierwsze pytanie, jakie stawia sobie przyszło fotograf "smartphonowy" to ilość obiektywów, niezbędnych do realizacji bardziej ambitnych zadań. W przypadku olloclip, mamy do wyboru kilka rodzajów optyki. Są to zarówno obiektywy szerokokątne, jak i teleobiektywy oraz rybie oka. Wszystko zależy od naszych fotograficznych planów oraz artystycznych preferencji.


Przyroda czy architektura?

W zasadzie do każdej sytuacji byliśmy w stanie dopasować konkretny obiektyw olloclip. Do fotografii przyrody i produktu przydatna może być optyka makro - spisuje się całkiem nieźle. Krajobrazy i zdjęcia architektury - tutaj z kolei warto spróbować szerokokątnego lub rybiego oka.


Umocowanie i filtry

Oprócz obiektywów olloclip, wypróbowaliśmy także filtry polaryzacyjne, zapobiegające odblaskom i nieestetycznym flarom, a także wygodne umocowanie do aparatu, zarówno przedniego jak i tylnego obiektywu. Reasumując, jeśli ktoś ma odwagę rozstać się z klasyczną lustrzanką przynajmniej na chwilę - warto spróbować smartfonowej fotografii.