AktualnościKupujemy nowy monitor

2016-07-01

Zakup monitora komputerowego jest dzisiaj znacznie prostszy niż jeszcze kilka lat temu. Niemal jedynymi monitorami, które pozostały obecnie na rynku są monitory wykonane w technologii LED, a tym samym dawno odeszły do lamusa czasy, kiedy to na monitor na biurku trzeba było poświęcić niemal połowę powierzchni roboczej. Na co powinniśmy jednak zwrócić uwagę decydując się na zakup nowego monitora?


Przekątna i jej ułożenie

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na przekątną matrycy oraz jej ułożenie. Dzisiaj już niezwykle ciężko kupić monitor oferujący pracę na przestrzeni w formacie 4:3, a podstawą są monitory panoramiczne. Jednocześnie im większa będzie przekątna matrycy, tym praca na takim monitorze powinna być bardziej komfortowa.


Krzywizna monitora?

Ostatnim hitem są monitory z zakrzywioną w kierunku użytkownika matrycą – między innymi, posiada ją niemal każdy monitor eizo. W ten sposób nasze oczy znacznie mniej się męczą, gdyż niemal na całej powierzchni nasz wzrok może padać prostopadle! Warto mieć jednak na uwadze, że tego typu funkcjonalność nie jest niezbędna i występuje coraz częściej nie tylko w monitorach produkcji eizo.


Częstotliwość odświeżania

Wiele zależy tutaj od naszego wykorzystania monitora – jeżeli ma to być monitor do gier komputerowych to powinniśmy szukać wyłącznie monitora 144Hz.