AktualnościAlternatywne źródło energii do smartfonów czyli Mophie Juice Pack

2014-09-24

Bateria w telefonie to częste źródło problemów, zwłaszcza kiedy wybieramy się na biwak, kemping, czy dłuższy wyjazd zagraniczny. W miejscach, gdzie nie mamy łatwego dostępu do źródeł prądu bardzo szybko możemy stracić nasze podstawowe narzędzie łączności ze światem czyli nasz smartfon. Są jednak sposoby, aby wydłużyć czas pracy smartfona, a jednym z nich jest alternatywna obudowa z baterią czyli Mophie Juice Pack.

Jak zapewne większość z nas zdążyła zauważyć na własnej skórze, jednym z największych problemów ze smartfonami jest ograniczony czas pracy na baterii.

Oczywiście na co dzień nie jest to dużym problemem, wystarczy odpowiednio często podłączać telefon do ładowarki. Jednak w sytuacjach, kiedy nie mamy dobrego dostępu do źródła energii elektrycznej bateria w smartfonie może rozładować się bardzo szybko.

Istnieją jednak sposoby, aby zapobiec takim sytuacjom. Popularne są różne magazyny energii, popularne są również alternatywne obudowy Mophie Juice Pack, które mają wbudowaną dodatkową baterię. W sytuacji, gdy poziom oryginalnej baterii w smartfonie ulega rozładowaniu możemy uruchomić dodatkowe źródło energii w Mophie Juice Pack i dzięki temu pracować na smartfonie znacznie dłużej. Przydaje się to podczas długich podróży, wyjazdów zagranicznych, czy też wypraw na łono natury, kiedy nie mamy pod ręką gniazdka z prądem.

Obecnie smartfony są podstawowym narzędziem w łączności ze światem, umożliwiają nie tylko rozmowy i dostęp do internetu, ale pomagają również odnaleźć się w nowych miejscach (Mapy Google), czy znaleźć ciekawe lokale, w których możemy spędzić czas. Warto więc przed wyjazdem zaopatrzyć się w Mophie Juice Pack, aby problem z rozładowaną baterią w smartfonie nie był dla nas tak istotny.