AktualnościOsobista stacja pogodowa?

2014-07-02

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Obecnie na wyciągnięcie ręki mamy technologie, które jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były jedynie nielicznym specjalistom. Dziś każdy z nas może realizować swoje pasje w zakresie fotografii, astronomii, a nawet… meteorologii!

Od pewnego czasu na rynku dostępne są tzw. osobiste stacje pogodowe, czyli urządzenia, które są w stanie mierzyć ciśnienie atmosferyczne, poziom dwutlenku węgla w powietrzu, wilgotność powietrza i wiele innych rzeczy. Co ważne urządzenia te są w stanie współpracować z urządzeniami mobilnymi (w zależności od producenta - w systemach Android lub iOs - czasem również w obu).

Stacje pogodowe to obecnie bardzo ciekawe dodatki do smartfonów, które dostarczają najbardziej bezpośrednich danych z naszego otoczenia. Dane mogą być analizowane w specjalnych aplikacjach, dzięki czemu z wyprzedzeniem możemy przewidzieć pogodę, określić czy warto wyjść na zewnątrz czy zaplanować wypoczynek lub prace ogrodowe. Co ciekawe, stacje pogodowe bardzo często są wykorzystywane wewnątrz budynków do określania warunków w biurach czy też pomieszczeniach mieszkalnych.

Na podstawie danych które dostarczają jesteśmy w stanie wprowadzić zmiany, aby warunki, w których obracamy się na co dzień stały się bardziej korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia. O takich osobistych stacjach pogodowych słyszało jak dotąd niewiele osób, jednak są bardzo ciekawym gadżetem i zapewne już wkrótce będą wykorzystywane częściej, zwłaszcza w dużych miastach.